четвер, 20 жовтня 2016 р.

Бібліотека
Я була здивована, дізнавшись, що Канада частенько очолює списки найбільш освічених країн світу! А ще давно виборює перше місце у Фінляндії за рівнем грамотності. При цьому врахуйте, що у Канаді майже половина населення це емігранти. 


Секрет нам відкрився у...бібліотеці! І знову ж здивування: яка ж бібліотека у еру цифрових технологій та піратських торентів)) Та сама бібліотека, де при вході тебе огортає солодкий запах стареньких сторінок вже пожовклих від часу і відбитків пальців таких різних читачів.

В Україні тільки починається залучення батьків і дітей на різні заходи у бібліотеки та книжкові магазини. В Канаді це вже чітко налагоджена система. Наші діти обожнюють туди ходити. Аня любить читати трішки менше, ніж мульти. А це дуже-дуже сильно, хто вже має дітей мене розуміє :) А от Вітька в 4 роки вміє дуже-дуже просити (читай: виносити мозок) батьків почитати. Але у Монреалі книжки або англійською або, бережи Боже, французькою!)) Так як наша сім'я поки що на рівні французьких дитячих пісень, книжки й диски з якими набираємо у тій самій бібліотеці. І поки тато в магазині "Канадська шина" шукає якийсь черговий шпиндлик до колеса, ми в очікуванні у машині вмикаємо ті диски. І у повний голос, намагаючись, як справжні українці, перекричати оригінал, виспівуємо французьких пісень на втіху всій публіці на парковці. 


То ж чому діти так прагнуть до бібліотеки, якщо не володіють поки добре іноземними мовами? А вся справа у вмінні зацікавити.А це нелегко, якщо дома чекає комп з мультами. Проте, канадійцям це вдається і досить успішно! По-перше, бібліотека неймовірно гарна, простора, з чудовим інтер- та екстер'єром (фото додається). Все продумано до дрібниць. І рецепція, де нам одразу ж зробили іменні перепустки з фото, які також дають право на значні знижки при відвідуванні басейну. Ми, правда, й тут відмітились: одразу ж загубили перепустку доні:) І зал для дорослих з невеликим кафе, огородженим скляними стінами - єдине місце, де можна розмовляти по телефону. А дитячий зал - це рай для малюків. І зручні столи з приладдям для розвитку творчих здібностей, і купа іграшок, які запаковані у пакети. Обрав собі упаковочку, награвся дома, повернув у бібліотеку на втіху і батькам і іншим дітлахам.Ну і компи з іграми, куди ж без них?)

Мене особисто зацікавило оголошення, що після школи дітям у бібліотеці допомагають робити домашку! Також постійно проводяться конкурси з цінними призами, виставки, музичні вечори, масові читання тощо. Для підлітків спеціально відкрили окрему сторінку у ФБ з застосуванням їх соцмережевого жаргону. 

І наостанок, на втіху Вам, мої друзі. Думаєте, найстрашніше фото у Вашому паспорті?? 

Так ось Вам наша сімейка на перепустках у бібліотеку!!!))) 

P.S. А зараз радимо одне одному книжки, і дитячі не забуваємо! Наш син обрав собі ось такі

Немає коментарів :

Опублікувати коментар